Tadeusz Sudnik, Krzysztof Majchrzak i India Czajkowska na przełomie 2020 i 2021 roku kilkukrotnie spotkali się w „Studiu Dźwięków Niemożliwych”. W trakcie rejestrowanych „na setkę” sesji nagrali materiał będący wypadkową ich licznych muzycznych fascynacji i doświadczeń. Jak wspomina India Czajkowska: Same sesje przebiegały bardzo sprawnie i entuzjastycznie, jednak cały proces produkcji trwał nieco dłużej. Nad finalnym doborem utworów i miksami pracowaliśmy głównie on-line, ponieważ ze względu na pandemię i fakt, że Krzysztof na co dzień mieszka w Paryżu, nie mogliśmy spotykać się zbyt często. Tadeusz Sudnik dodaje: Materiał nagrywaliśmy wielośladowo w moim „Studiu Dźwięków Niemożliwych”. Wszystkie instrumenty zostały zarejestrowane jednocześnie i nie było żadnych dogrywek. Później wspólnie wybieraliśmy utwory, zastanawialiśmy się nad miksem… To była praca zespołowa. Niektóre z nagranych ścieżek przenosiłem do zewnętrznych samplerów, obrabiałem i ponownie umieszczałem w projekcie. Pozostałym dźwiękom dodawałem różnych przestrzeni akustycznych i innych modyfikacji poprzez narzędzia takie jak np. delay, compressor czy flanger.
Muzyka będąca owocem tej współpracy przywołuje najróżniejsze skojarzenia (od wolnej improwizacji, przez najróżniejsze odcienie elektroniki aż po dark i ethereal wave), jednak trudno przyporządkować ją do konkretnej sceny czy gatunku. Czajkowska, Majchrzak oraz Sudnik podczas tych wspólnych sesji, skupili się przede wszystkim na tym co tu i teraz. Nie umawialiśmy się na to co będziemy grać. Postawiliśmy na maksymalną interakcję i poszukiwanie tych wyjątkowych momentów, w których grając w trio możemy stać się jednością. Nazywamy to „komponowaniem intuitywnym“, które wymaga od wszystkich zaangażowanych absolutnej otwartości. Oczywiście w procesie improwizacji pojawiały się też fragmenty wcześniej przez nas skomponowane, jednak głównym celem było osiągnięcie jednego wspólnego brzmienia z pominięciem zbędnych popisów – tak Krzysztof Majchrzak przybliża założenia, które towarzyszyły muzykom podczas pracy w studiu. Gdzie zatem na Triangle przebiega granica pomiędzy kompozycją a improwizacją? Nie ma dobrej improwizacji bez użycia intuicji i nie ma dobrego grania intuitywnego bez wykorzystania technik improwizacji i doświadczenia. Na tej płycie granica ta jest wyjątkowo płynna... - podsumowuje basista.
Skład:
Tadeusz Sudnik – elektronika, realizacja nagrań, miksy
Krzysztof Majchrzak – bas, gitara, elektronika
India Czajkowska – wokal, flet, efekty, teksty
Tadeusz Sudnik – kompozytor, reżyser dźwięku, twórca multimedialnych koncertów-spektakli, legenda polskiej elektroniki. Przez kilkanaście lat związany ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, baletową i filmową. Występował na niezliczonych festiwalach, ma na koncie nagrania i występy z wybitnymi artystami z całego świata. Gra na syntezatorach analogowych, używa wielu narzędzi przekształcających dźwięk. Przez lata związany z festiwalem Warszawska Jesień i Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej.
Krzysztof Majchrzak – wirtuoz basu, multiinstrumentalista, kompozytor, improwizator, producent. Studiował kontrabas klasyczny, jednak na narzędzia wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny oraz gitarę. Międzynarodową renomę zdobył grają z czołówką światowego jazzu i muzyki improwizowanej. Występował w salach koncertowych Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ma na koncie nominację Grammy i wiele innych znaczących wyróżnień. Interesują go eksperymenty z pogranicza sztuk audiowizualnych oraz filozofia improwizacji. Od lat z powodzeniem rozwija karierę solową.
India Czajkowska – wokalistka, flecistka, pianistka, kompozytorka, autorka teledysków. Tworzy muzykę filmową, teatralną oraz własne projekty autorskie w których porusza się w estetyce szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, post-klasycznej, elektronicznej i jazzowej, często z wykorzystaniem niekonwencjonalnych, eksperymentalnych technik wokalnych. Współtworzyła i występowała m.in. w projektach Artrance, Tańce snu, Fractals, Drum Freaks, Ensemble Elektra (USA) czy Parallel Worlds (Grecja).