Opakowanie: gatefold sleeve + wklejona 12 str książeczka
Hania Rani anonsuje płytę „Nostalgia” - zapis niezwykłego koncertu w Studio Koncertowym Polskiego Radia, z udziałem Ziemowita Klimka i zespołu smyczkowego.
Ten album opowiada o wspomnieniach. O uczuciu nostalgii i tęsknoty, o pięknie, które niesie pocieszenie, jak i o tym, które niszczy. Jest próbą przekształcenia niewypowiedzianego wrażenia z przeszłości w coś trwałego, co przysłuży się przyszłości. Wynika z pragnienia, by zapamiętać i zachować momenty, których nie możemy zatrzymać na zawsze.
6 października 2023 r., w dniu premiery jej trzeciego solowego albumu „Ghosts”, Hania Rani dała z tej okazji specjalny koncert z zespołem smyczkowym w wyjątkowym miejscu - Studiu Koncertowym Witolda Lutosławskiego w Polskim Radiu. Przez lata przestrzenie Polskiego Radia stały się ważną częścią życia Hani – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Odwiedziła je po raz pierwszy jako studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina i wróciła, aby dokonać swoich pierwszych nagrań pod koniec 2018 r., tuż przed wydaniem debiutanckiego albumu „Esja”. To również w tych studiach Hania nagrała swój teledysk Live from Studio 2 i EP-kę
W nagraniu albumu „Nostalgia” do Hani dołączył jej stały współpracownik Ziemowit Klimek (na kontrabasie i moogu), a także ośmioosobowy zespół smyczkowy z Karoliną Gutowską, Janem Pietkiewiczem i Martą Piórkowska na skrzypcach, Pawłem Czarny i Tomaszem Rosińskim na altówkach, Dobrawą Czocher, Marianną Sikorską i Mateuszem Błaszczakiem na wiolonczelach.
Wspaniale zmiksowana przez Grega Freemana w Berlinie muzyka nabiera nowego wymiaru, gdy eteryczny wokal Hani, świetna gra i ekscytujące kompozycje zostają w pełni ożywione przez rozległe partie smyczków rozszerzonego zespołu. Cały koncert z warszawskiego studia uzupełnia piękna interpretacja utworu „Nostalgia (z albumu „Ghosts”) zarejestrowana podczas występu artystki w londyńskiej sali Roundhouse.
Pierwszym singlem zapowiadającym album jest „It Comes In Waves” (wczesniej niepublikowany). To prawdziwy hymn wolności Hani, rzucający jej wyzwanie i kształtujący ją jako performerkę. Jest to swobodna improwizacja, która nabrała kształtu podczas występów na żywo, fala za falą porywającej pracy klawiszy z odrobiną klimatycznego syntezatora.
Wydawnictwo zachwyca też od strony edytorskiej: do LP dodano piękną 16-stronicową książeczkę ze zdjęciami z polskich studiów radiowych autorstwa Hani i jej refleksje na temat artystycznej pracy, zaś wersji CD towarzyszy 12-stronicowy booklet ze zdjęciami.