Pierwsza polska sesja nagraniowa muzyki elektronicznej, zrealizowana rok przed „Katharsis” Czesława Niemena przez zespół Mateusza Święcickiego, który dał początek legendarnemu projektowi Arp Life.
Niecodzienne, odrealnione brzmienie na granicy awangardy, twórczości BBC Radiophonic Workshop i muzyki rozrywkowej – z syntezatorem Arp Odyssey w roli głównej i jazzującą sekcją rytmiczną.
Kompletny zapis sesji dla Polskiej Kroniki Filmowej i zachowane nagrania radiowe zespołu. W książeczce szkic Mateusza Święcickiego z 1975 roku i współczesna notka o nagraniach.
W 1975 roku Czesław Niemen zrealizował album „Katharsis”. Była to pierwsza polska płyta z muzyką elektroniczną, ale nie pierwsza sesja z taką twórczością – rok wcześniej możliwościami syntezatora zafascynował się Mateusz Święcicki. Ceniony kompozytor piosenek („Pod papugami”, „Był taki ktoś”), aranżer i muzykolog w połowie lat 70. zaczął – jako jeden z pierwszych w Polsce – eksperymentować z twórczością opartą o brzmienie syntezatorów. Z pomocą perkusisty Ryszarda Szumlicza, organisty Ryszarda Siwego oraz basisty Krzysztofa Potockiego zrealizował kilkanaście nagrań na zamówienie Polskiej Kroniki Filmowej, w której syntezator zajmuje najważniejsze miejsce. To muzyka dziwna i niecodzienna – z jednej strony oparta o żywą (niekiedy swingującą!) sekcję rytmiczną, z drugiej o szeroki wachlarz surowych brzmień nieokiełznanego jeszcze instrumentu. Przypomina chwilami dokonania Johna Bakera z BBC Radiophonic Workshop i innych tuzów wczesnych, elektronicznych eksperymentów w europejskiej muzyce. Na płycie znalazł się kompletny zapis sesji dla Polskiej Kroniki Filmowej oraz dwa zachowane nagrania radiowe tego zespołu – przygotowane już pod nową nazwą: Arp Life. W książeczce znalazł się przedruk szkicu Mateusza Święcickiego z 1975 roku na temat tego projektu oraz współczesna notka na temat nagrań.